Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kolejny rekord w Ostrzycach
wtorek, 8 sierpnia 2017
Nie znaleziono zdjecia
fot. kartuzy.naszemiasto.pl

W niedziele przy okazji Diabelskiego Grania - czyli gry na diabelskich skrzypcach, w Ostrzycach zademonstrowano największe Kaszubskie nuty. Namalowała je Danuta Kosowska, przechodząc do historii twórców regionalnych atrybutów w wersji max.

Ostrzyce do kolekcji kaszubskich atrybutów z dopiskiem "największy" - diabelskich skrzypiec, burczybasu, bazuny, tabakiery, fajki, cierzenki, rënczôka (kija pasterskiego) - dołożyły kolejny symbol - największe "kaszubskie nuty".

Inaczej przyśpiewkę tę zwie się "Kaszubskim abecadłem". Podczas śpiewania wskazuje się poszczególne elementy na planszy. Ta rekordowa jest dziełem Danuty Kosowskiej z Somonina. Ma wielkość 5 x 2,6 m. Wymalowanie znaków zajęło pani Dance dwa dni.

 

Janina Stefanowska

Źródło:http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/kolejny-rekord...

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.