Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zasmakuj regionu
czwartek, 10 sierpnia 2017

Od poniedziałku 14 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia w powiecie kościerskim trwać będzie akcja "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chęć udziału w przedsięwzięciu zgłosiło dwanaście restauracji i to nie tylko z miasta Kościerzyna. Lokale serwować będą specjały kaszubskie. Klienci zaś nie tylko będą mogli zasmakować regionu, ale też wygrać cenne nagrody.

Wydarzenie to jest idealną okazją, aby podczas wędrówki zasmakować rozmaitych dań kuchni regionalnej, karmiąc zmysły unoszącym się w powietrzu smakowitym zapachem potraw tworzonych według tradycyjnej receptury.

W tegorocznej edycji akcji weźmie udział dwanaście restauracji i to nie tylko z Kościerzyny, ale również z Wąglikowic, Borska, czy Wdzydz. Przez tydzień będą kusiły one smakami regionu. Nie zabraknie tych tradycyjnych dań, pamiętanych z lat dzieciństwa, jak i nieco unowocześnionych, podanych w nowej odsłonie.

Mieszkańcy i turyści będą mogli nie tylko rozkoszować się smakiem Kaszub, ale też wybrać najlepszy kaszubski specjał i wygrać cenne nagrody. Wystarczy tylko skosztować danie i wypełnić ankietę. Wśród osób biorących udział w zabawie rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, a restauracja ciesząca się największą popularnością otrzyma prestiżowe wyróżnienie.

Ze szczegółowym menu restauracji, listą lokali biorących udział w akcji i nagrodami można zapoznać się tutaj.

Organizatorem akcji jest miasto Kościerzyna.

Al

 

Źródło: http://koscierski.info/wiadomosc,31492,Zasmakuj-regionu-od-poniedzialku-Tydzien-Kuchni-Kaszubskiej.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.