Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Haft z Lini pojechał do Niemiec
poniedziałek, 16 października 2017

Mieszkańcy Ansbach w Niemczech mieli okazję zapoznać się z kaszubską twórczością mieszkańców gminy Linia. W Niemczech odbyła się wystawa haftu kaszubskiego.

Na Zamku w Ansbach (Niemcy) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Haftu Kaszubskiego. Otwarcia dokonali Pani Christa Naass - Wiceprzewodnicząca Okręgu Środkowej Frankonii (wiceszefowa regionu) oraz Edmund Szymikowski kurator wystawy. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - przedstawiciele lokalnych władz. Podczas wizyty w Bawarii delegacja z Urzędu Marszałkowskiego i gminy Linia zwiedziła sąsiednie miejscowości - Norymbergę i Bad Windsheim.

Głównym organizatorem wyjazdu był Urząd Marszałkowski w Gdańsku w partnerstwie z Gminnym Domem Kultury w Lini, a wsparli go: Urząd Miasta i Gminy Żukowo, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Miasta w Wejherowie, Urząd Gminy w Lini. Wystawa w Ansbach będzie czynna do 24 października.

żródło: http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/haft-z-lini-pojechal-do-niemiec-zdjecia,4270870,artgal,t,id,tm.html

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.