Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Prawa językowe Kaszubów. Zbieramy podpisy
piątek, 27 października 2017

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie włączyło się w akcję zbierania podpisów pod wnioskiem ws. poprawy sytuacji mniejszości narodowych, etnicznych i społeczności językowych oraz wzmocnienia kulturowej i językowej różnorodności Unii Europejskiej. Są to postulaty, które realnie wpłyną na podniesienie jakości i zakresu realizacji praw językowych Kaszubów.

Kampania zbierania podpisów dotyczy działań legislacyjnych i politycznych w obszarze języków regionalnych i mniejszościowych, edukacji i kultury, polityki regionalnej, partycypacji, równości, usług audiowizualnych i innych treści medialnych oraz wsparcia regionalnego i państwowego.

My już podpisaliśmy – a Ty?

Zachęcamy Państwa do wsparcia tej ważnej dla Naszej społecznosci inicjatywy. Złożenie podpisu pod inicjatywą (Minority SafePack Initiative) trwa kilka sekund, a niejednej osobie może ułatwić życie. 

Poniżej dołączamy link, pod którym można dołączyć do inicjatywy: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/#/

Załączamy papierowy wzór formularza deklaracji poparcia dla europejskiej inicjatywy obywatelskiej Minority SafePack, znajdziecie go Państwo w załączonym pliku - kliknij. Wypełnione formularze należy przekazać do 31 marca 2018 roku do biura Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
 


Inicjatywa Minority SafePack została zarejestrowana przez Komisję Europejską 3 kwietnia 2017 r., po tym jak Komitet Obywatelski skutecznie zaskarżył przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości jej odrzucenie przez Komisję Europejską z dnia 13 września 2013 r.
Znajdujące się przed Państwem akty prawne inicjatywy Minority SafePack zawierają dwa elementy, znajdujące się według Komisji Europejskiej poza ramami, w których Komisja jest upoważniona do proponowania Unii aktu prawnego, w celu realizacji umów, innymi słowy te elementy zgodnie z decyzją z 2017 roku nie mogą zostać zrealizowane przez Komisję Europejską.
W nowej wersji tego dokumentu wyraźnie oznaczyliśmy te dwie propozycje w zakresie ustawodawstwa antydyskryminacyjnego oraz partycypacji, a także podaliśmy streszczenie powodów z decyzji Komisji Europejskiej. Przyszłe poparcie Inicjatywy Minority SafePack przez obywateli zostanie uznane przez Komisję jako poparcie dla pozostałych dziewięciu elementów, które zgodnie z opinią Komisji Europejskiej podlegają jej kompetencjom.

Bruszura Minority SafePack

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.