Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zespół "Słunôszka" na Międzynarodowym Festiwalu
poniedziałek, 6 listopada 2017
Nie znaleziono zdjecia
fot. SP 2

Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Słunôszka" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach reprezentował gminę i powiat kartuski na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru "Prague Fest" w Czechach. Wyjazd dzieci był szczególną okazją do promowania Kaszub i nawiązania współpracy z innymi zespołami folklorystycznymi Europy.

fot. SP 2

Rodzimy folklor, bogactwo ludowej muzyki, sztuki, tańca, śpiewu, obrzędów i zwyczajów przedstawiły zespoły między innymi z Bułgarii, Rumunii, Indii i Polski. W czasie pięciodniowego pobytu członkowie zespołu „Słunôszka” zwiedzili: Wrocław, Skalne Miasto oraz stolicę Czech.

fot. SP 2

Dzięki spacerom po obu brzegach Wełtawy dzieci zobaczyły najważniejsze miejsca i zabytki Pragi: Hradczany ze słynnym Zamkiem Praskim, Bazylikę św. Jerzego i Katedrę św. Wita. Podziwiały panoramę miasta. Zachwycały się malowniczymi uliczkami Malej Strany, gwarną Starówką oraz najsłynniejszym symbolem Pragi – średniowiecznym Mostem Karola z barokowymi rzeźbami.

fot. SP 2

fot. SP 2

Wspaniały pobyt, zadowolenie dzieci i liczne atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc finansowa wielu sponsorów: burmistrza gminy Kartuzy Mieczysława Gołuńskiego, starosty powiatu kartuskiego Janiny Kwiecień, Anny Górskiej – Izobud sp. z o. o, Krzysztofa Ropeli – P.H.U. „Maroko”, Urszuli i Jana Gawinom Farmjug sp. z o.o.,  Sylwestra Niklasa – Usługi Remontowe „Słońce”, Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. WNMP w Kartuzach, Wojciecha Tryby – BOTERM sp. z o.o., Piotra Brzeskiego – Firma Usługowo-Handlowa „Invest”, Kazimierza Formeli, Przedsiębiorstwa Wielobranżowemego Wod-Kan – Grzenkowicz sp. z o. o., Jana Plichty – Inwest – Metal PPU. Za okazane wsparcie i pomoc dyrekcja, nauczyciele, członkowie zespołu i rodzice składają serdecznie podziękowanie.

(SP nr 2)

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.