Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ostatnia tegoroczna Pomerania już w sprzedaży!
wtorek, 5 grudnia 2017

Czego życzyć czytelnikom „Pomeranii” na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia?

            Na początek, aby dalej czerpali radość z czytania naszego magazynu i wciąż odkrywali w nim ciekawe historie, interesujących ludzi i dowiadywali się o aktualnych wydarzeniach z życia naszego regionu.

            Tym, których dosięgły skutki sierpniowej nawałnicy, życzę, by jak najszybciej mogli się cieszyć odbudowanymi domostwami, budynkami gospodarczymi czy domkami letniskowymi. Mieszkańcom gminy, w których tak bardzo ucierpiały lasy, ale i nam wszystkim – Pomorzanom, Polakom, Europejczykom – aby te nasze „zielone płuca” jak najszybciej zostały uprzątnięte i zalesione na nowo, by mogły służyć następnym pokoleniom.

            Wszystkim czytelnikom, a w szczególności mieszkańcom województwa pomorskiego, Kaszubom, Kociewiakom, Borowiakom, Żuławianom, Krajniakom, Kresowiakom…życzę zaś, aby najbliższe Święta oraz cały Nowy Rok 2018 były pomyślne, radosne i spokojne, a przede wszystkim wolne od bolesnych, niesprawiedliwych oskarżeń. Szczególnie padających z ust wysokiego urzędnika naszego wspólnego państwa, naszej wspólnoty ojczyzny, o której wolność wspólnie zabiegaliśmy.

            Na koniec życzę nam wszystkim, aby w każdej kaszubskiej gminie młodzi ludzie mogli się uczyć w szkołach języka kaszubskiego, w takim zakresie, jaki pozwoli młodemu pokoleniu Kaszubów poznawać lub zagłębiać język swoich przodków.

Sławomir Lewandowski

Redaktor Naczelny

 

Tym, którzy nie mogą już się doczekać najnowszej "Pomeranii" jako przedsmak proponujemy ciekawy artykuł Sławomira Lewandowskiego dotyczącego przemysłu stoczniowego, który można przeczytać klikając poniższy link:

"TO MY MAMY JESZCZE JAKIEŚ STOCZNIE?"

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.