Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Języki regionalne w Europie pod lepszą ochroną
środa, 28 marca 2018

Jeszcze tydzień potrwa zbiórka podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską, która ma przeforsować wprowadzenie w całej UE jednolitych standardów ochrony mniejszości narodowych.

Inicjatywy obywatelskie to mechanizm, który pozwala obywatelom Unii Europejskiej zwrócić uwagę Komisji i Parlamentu Europejskiego na jakąś ważną sprawę. By tak się stało, trzeba w całej UE zebrać aż milion podpisów.

Inicjatywę dotyczącą ochrony mniejszości, zwaną „Minority SafePack” (Zestaw ochronny dla mniejszości narodowych), inicjował Federalny Związek Europejskich Grup Narodowościowych (FUEN). Do istniejącej od 1949 r. organizacji zrzeszającej 99 mniejszości narodowych z całego kontynentu należą w Polsce mniejszości: niemiecka, kaszubska i łemkowska.

Więcej na: http://wyborcza.pl/7,75399,23198745,mniejszosci-w-europie-chca-lepszej-ochrony.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.