Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Dziennik Bałtycki o XX Zjeździe Kaszubów [Galeria]
poniedziałek, 9 lipca 2018
Nie znaleziono zdjecia
Fot. Karolina Misztal, Dziennik Bałtycki
W sobotę, 7 lipca w Luzinie odbywa się coroczny Światowy Zjazd Kaszubów. To największa plenerowa impreza na Kaszubach – święto muzyki kaszubskiej, promocja kultury naszego regionu, a przede wszystkim spotkanie Kaszubów z całego świata.
 
To był jubileuszowy, dwudziesty już Zjazd Kaszubów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda, który osobiście uczestniczył w uroczystości.
Jak zwykle goście przyjechali z nie tylko z różnych części Kaszub, ale również z bardziej odległych zakątków świata takich jak Kanada, Stany Zjednoczone, czy choćby Ekwador. Kaszubów przywiózł tradycyjnie pociąg Transcassubia.

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/wejherowo/a/xx-swiatowy-zjazd-kaszubow-2018-w-luzinie-w-sobote-7-lipca-program-atrakcje-galeria,13308947/

 

Źródło: dziennikbaltycki.pl

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.