Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Konstytucja po kaszubsku
wtorek, 6 listopada 2018
Nie znaleziono zdjecia
Preambuła Konstytucji w oryginale i w języku kaszubskim

W setną rocznicę odzyskania niepodległości po raz pierwszy zostanie zaprezentowana ustawa zasadnicza w kaszubskiej wersji językowej. Na początek 1000 egzemplarzy.

"Ze starë ò òbstojenié i przińdnotã naji Òjczëznë, pò doprzińdzenim w 1989 rokù do mòżlëwòtë niepòdleżnégò i demòkraticznégò stanowieniô ò ji kawlu, më, Pòlsczi Nôród – wszëtcë mieszkańcë Rzecëpòspòliti i ti wierzący w Bòga co je swiôdczëną prôwdë, sprawiedlëwòtë, dobra i snôżotë, jak i niewëznôwający ti wiarë (...)" – tak brzmią pierwsze słowa preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 roku w języku kaszubskim. W tej wersji mogliśmy posłuchać jej na specjalnych odczytach organizowanych na początku maja m.in. w Kartuzach, Stężycy czy Borzestowie. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości po raz pierwszy zaprezentowany zostanie cały tekst ustawy zasadniczej przetłumaczony na kaszubski.

więcej:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24131032,od-11-listopada-konstytucja-dostepna-rowniez-po-kaszubsku.html

 

źródło:

trojmiato.wyborcza.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.