Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Darmowe pocztówki kaszubskie!
czwartek, 15 listopada 2018
Pocztówka z wizerunkiem i odezwą marszałka po kaszubsku została wydana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To w ramach akcji "Mamy Niepodległą".

Darmowa kartka pocztowa, z nadrukowanym znaczkiem, została wydana w dwóch językach: po polsku i w jedynym w naszym kraju języku regionalnym, czyli kaszubskim. Za tłumaczenie pocztówki odpowiedzialne jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, które na zaproszenie muzeum zostało partnerem projektu.

16 LISTOPADA

- Cała akcja rusza 16 listopada - mówi Łukasz Richert z biura zarządu Głównego Zrzeszenia. - Tekst depeszy notyfikującej odrodzenie Rzeczpospolitej  będzie wydrukowany także po kaszubsku. Umieszczona na karcie pocztowej, swoista Polska Deklaracja Niepodległości to miły prezent dla naszych bliskich i przyjaciół z okazji 100-lecia Niepodległej. To unikatowa kartka, którą wyślemy, do kogo będziemy chcieli - dodaje.

Pocztówki odebrać można między innymi w domu kaszubskim przy ul. Straganiarskiej w Gdańsku oraz w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

REDAKCJA CZEKA NA POCZTÓWKI

Na kaszubskie, niepodległościowe kartki od słuchaczy czeka redakcja Magazynu Kaszubskiego w Radiu Gdańsk. Wśród nadawców zostaną rozlosowane nagrody - kaszubskojęzyczne wydania "Małego Księcia" i płyty z kolędami.
 
Tatiana Slowi
 
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.