Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Sejm uczcił TOW „Gryf Pomorski"
piątek, 22 lutego 2019

W 80. rocznicę powstania Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” i w 75. rocznicę śmierci jej założyciela i dowódcy, kpt. Józefa Dambka, Sejm przyjął uchwałę, w której uczcił ich pamięć. "TOW Gryf Pomorski dobrze zasłużyła się ojczyźnie” – głosi tekst uchwały.

Za przyjęciem uchwały głosowało w piątek 423 posłów, przeciw był jeden, nikt nie wstrzymał się od głosu [zobacz jak głosowali posłowie]. 

W uchwale przypomniano, że w grudniu 1939 r. w kaszubskim Czarlinie powstała Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Kaszubski”, która latem 1941 r. przyjęła nazwę Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski”. Jej celem, wyrażonym w rocie przysięgi, była walka o niepodległą Polskę i obrona Kościoła Katolickiego.

Więcej na: http://www.radiomaryja.pl/informacje/sejm-uczcil-tajna-organizacje-wojskowa-gryf-pomorski/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.