Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Replika figury Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub trafiła do Kanady, do tamtejszych Kaszubów. W uroczystym przekazaniu figury wzięli udział potomkowie polskich emigrantów.
Nie znaleziono zdjecia
Młodzież z żukowskiego Gimnazjum i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka, a także uczniowie z Czeczewa spotkali się z wybitną aktorką rodem z Kaszub Danutą Stenką.
Nie znaleziono zdjecia
Promocja twórczości Stachurskiego i Pryczkowskiego
Nie znaleziono zdjecia
„Serce miec” to tytuł najnowszego śpiewnika kaszubskiego autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego - autora tekstów i kompozytora Jerzego Stachurskiego.
Nie znaleziono zdjecia
O prasie na Kaszubach mówiono na ogólnopolskiej konferencji naukowej "Z dziejów książki i prasy", która odbyła się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Nie znaleziono zdjecia
Uczniowie z naszej gminy pięknie zaprezentowali się na VIII Festiwalu Humoru Kaszubskiego „Szport mùszi bëc”, który w sobotę 21.11.15 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach.
Nie znaleziono zdjecia
W pięknie rozbudowanej Szkole Podstawowej im. Klemensa Wickiego w Pępowie 14 listopada odbył się jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Karolu Kreffcie - Kaszubskim Królu, założycielu korporacji "Cassubia" i pierwszym powojennym staroście kartuskim, wybitnym mieszkańcu gminy Żukowo.
Nie znaleziono zdjecia
28 października br. minęła 20. rocznica śmierci Karola Józefa Kreffta, za życia zwanego Królem Kaszubów.

Dane podstawowe

Rok założenia Klubu ZKP: 2002
Rok powstania Oddziału ZKP: 2004
Siedziba: Banino
Liczba członków: 210 (wg stanu z dn. 1.01.2011)

© Copyright 2019 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Banino
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.