Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
19 lipca zmarł Stanisław Szroeder - pierwszy Prezes Zrzeszenia Kaszubskiego w Bytowie, długoletni kustosz izby regionalnej w Kłącznie, wielki miłośnik Kaszub. Msza pogrzebowa za śp. Stanisław Szroedera odbędzie się 22 lipca (sobota) o godz. 11.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy.
Nie znaleziono zdjecia
W sobotę 8 lipca bytowski rynek mienił się kaszubskimi barwami, a to za sprawą bytowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, który przygotował w tym dniu Kaszubską Sobotę. Pierwsze kaszubskie akcenty na głównym placu miasta można było zauważyć już w południe.
Nie znaleziono zdjecia
Bytowiacy kolejny już raz uczestniczyli w Zjeździe Kaszubów. W minioną sobotę spora grupa mieszkańców naszego miasta w godzinach porannych wyruszyła pociągiem „Transcassubia” z bytowskiego dworca na XIX zjazd, który odbywał się w Rumi.
Nie znaleziono zdjecia
W sobotę, 8 lipca 2017 r. odbędzie się coroczna impreza organizowana przez bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego pod nazwą Kaszubska Sobota. O 11.00 rozpocznie się turniej „Bëtowskô Baszka”. W godz. 14.00–18.00 na rynku w Bytowie będzie można obejrzeć występy zespołów i kapel ludowych, odwiedzić stoiska twórców ludowych, wziąć udział w warsztatach.
Nie znaleziono zdjecia
Wystarczy bilet za 10 zł, by w pierwszą sobotę lipca dotrzeć pociągiem do Rumi i z powrotem. Z bytowskiego dworca odjedzie Transcassubia. Bana rusza z naszego miasta na coroczny Zjazd Kaszubów, którego XIX edycja odbędzie się w Rumi.
Nie znaleziono zdjecia
11 czerwca grupa przeszło 50 osób – członków i sympatyków bytowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego uczestniczyła w bardzo ciekawej wycieczce po „nieodkrytej” Krajnie. Naszym nieocenionym przewodnikiem był podobnie jak w latach ubiegłych prof. Cezary Obracht-Prondzyński. Wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w Domu Polskim w Zakrzewie.
Nie znaleziono zdjecia
W Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie 8 czerwca Małgorzata Walkosz-Lewandowska w barwny i ciekawy sposób opowiadała o historii kaszubskiego haftu oraz zaprezentowała dwa nowe wydawnictwa dla dzieci – kolorowanki swojego autorstwa: „Kaszubskie ogrody” i „Farwë Kaszëb. Abecadlnik haftu kaszubskiego”.
Nie znaleziono zdjecia
Pierwsza promocja kolejnego tomu kaszubskiego VADEMECUM pt. „RUCH KASZUBSKO-POMORSKI. Ludzie – instytucje – idee. KASZËBSKÒ-PÒMÒRSKÔ-RËSZNOTA. Lëdze – institucje – deje”, autorstwa profesora Cezarego Obracht-Prondzyńskiego, odbyła się 30 maja 2017 roku w Bibliotece Miejskiej w Bytowie.
Strona 1 z 28

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie                 Oddział w Bytowie

ul. Zamkowa 2          77-100 Bytów

BS Bytów 10 9321 0001 0009 9020 2000 0010 

 

 

© Copyright 2017 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Bytów
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.