Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Méster Bëlnégò Czëtaniô w Bytowie
Nie znaleziono zdjecia

23 listopada w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. W konkursie wzięło udział 18 osób. Komisja konkursowa w składzie: Piotr Dziekanowski, Katarzyna Kozłowska i  Jaromir Szroeder dokonała oceny uczestników i przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

1. uczniowie szkół podstawowych  kl. I-III: I miejsce – Michalina Owśnicka /ZS Brzeźno Szlacheckie/, II miejsce – Kinga Juchniewicz /ZS Tuchomie/, III miejsce –  Jakub Mielnicki /ZS Tuchomie/

2. uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VII: I miejsce – Milena Świątek-Brzezińska /ZS Brzeźno Szlacheckie/, II miejsce – Weronika Skiba /ZS Lipnica/, III miejsce –  Dawid Lemańczyk /ZS Borowy Młyn/

3. uczniowie szkół gimnazjalnych: I miejsce – Zuzanna Gliszczyńska /ZS Lipnica/, II miejsce –  Natalia Szyca /ZS Tuchomie/, III miejsce –  Julia Mischke /ZS Brzeźno Szlacheckie/

4. „osoby dorosłe”: I miejsce – Anna Gliszczyńska.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo wyróżnione osoby będą uczestniczyć w finale konkursu, który odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie dn. 13 grudnia.

Organizatorzy konkursu w Bytowie: Gmina Bytów, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie, Biblioteka Miejska w Bytowie.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie                 Oddział w Bytowie

ul. Zamkowa 2          77-100 Bytów

BS Bytów 10 9321 0001 0009 9020 2000 0010 

 

 

© Copyright 2019 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Bytów
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.