Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
16 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia Medali Srebrna Tabakiera Abrahama. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane jest od 1994 roku przez gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działającym na rzecz Kaszub i Pomorza. W tym roku dodatkowym ważnym punktem uroczystości było poświęcenie nowego sztandaru gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Nie znaleziono zdjecia
W dniach 23-24 czerwca 2018 r. w ramach obchodów Dni Morza, na placu Kaszubskim - w historycznym sercu Gdyni, odbędzie się kiermasz pod nazwą „Kaszubska Zatoka Kultury”. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z kaszubskim rękodziełem oraz specjałami kuchni regionalnej – w tym produktem tradycyjnym Pomorza – kaszubską truskawką.
Nie znaleziono zdjecia
9 czerwca br. gościliśmy w Gdyni, uczennice z grupy języka kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego z Kartuz wraz z nauczycielką Karoliną Serkowską.
Nie znaleziono zdjecia
Fundacja "Żyjmy w harmonii", Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury zapraszają na drugi koncert z cyklu „Nie ma Kaszub bez Polonii” w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski.
Nie znaleziono zdjecia
Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Medali "Srebrna Tabakiera Abrahama". Medalami STA w 2018 roku zostaną uhonorowani: OSP Sulęczyno, Klub Rodzin Trzebiatowskich, Ks. Kanonik Stanisław Bach.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego Historie w sieci zaplątane, czyli opowieści z północnych Kaszub, autorstwa Piotra Zatonia i Eweliny Karczewskiej.
Nie znaleziono zdjecia
2 czerwca w Gdyni-Wielkim Kacku odbył się festyn rodzinny "Kaszubski Dzień Dziecka", organizowany przez Radę Dzielnicy Wielki Kack, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz parafię pw. Św. Wawrzyńca w Gdyni. W ciągu kilkugodzinnej imprezy na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wernisaż fotografii Ryszarda Siwca „Magiczne Kaszuby”, który odbędzie się w środę 6 czerwca o godzinie 17.30 w siedzibie KFK.
Strona 1 z 68

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: