Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
20 marca w Kaszubskim Forum Kultury odbył się wernisaż Edmunda Kamińskiego „Oblicza Chrystusa w oczach artystów Pomorza i Europy” oraz występ chóru „Bursztynowa Nuta” z Wielkiego Kacka pod batutą Piotra Klemenskiego.
Nie znaleziono zdjecia
17 marca w Szkole Podstawowej nr 40 odbyło się spotkanie nauczycieli-regionalistów. W pierwszej części spotkania red. Dariusz Majkowski przedstawił informację o akcji "Czytaj dzieciom po kaszubsku". W drugiej części ustalono szczegóły projektu związanego z miniprzewodnikiem dla szkół podstawowych po Śródmieściu Gdyni, który ma uwzględnić miejsca związane z kaszubszczyzną.
Nie znaleziono zdjecia
19 marca 2017 roku kilkudziesięciu członków ZKP Gdynia świętowało w Chmielnie Dzień Jedności Kaszubów. To właśnie ta malownicza miejscowość środkowych Kaszub była gospodarzem tegorocznej edycji tego święta.
Nie znaleziono zdjecia
Gdynia po raz kolejny dołączyła do wielu miast Kaszub świętujących rocznicę pierwszej wzmianki pisanej o Kaszubach w bulli papieskiej Grzegorza IX – 19 marca 1238 roku. W tym roku przypada 779. rocznica tego wydarzenia. Nawiązując do tej rocznicy oraz kaszubskich korzeni Gdyni część głównej ulicy miasta – Świętojańskiej oraz Plac Kaszubski zostały udekorowane kaszubskimi flagami.
Nie znaleziono zdjecia
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza do Kaszubskiego Forum Kultury na wernisaż wystawy fotograficznej Edmunda Kamińskiego „Oblicza Chrystusa w oczach artystów Pomorza i Europy”, który odbędzie się 20 marca 2017 r. o godz. 17.30 w siedzibie KFK w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 18. Wydarzenie uświetni koncert chóru „Bursztynowa Nuta” z Wielkiego Kacka pod batutą Piotra Klemenskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Gdyni-Oksywiu, Akcja Katolicka oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają do udziału w Oksywskiej Drodze Krzyżowej brzegiem morza, która odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku o godz. 12.00.
Nie znaleziono zdjecia
Gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 40 w Gdyni serdecznie zaprasza na spotkanie nauczycieli-regionalistów związane z tematyką nauczania języka kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Informujemy, że do 24 kwietnia 2017 r. można składać wnioski o nadanie Medalu „Srebrna Tabakiera Abrahama”. Medal "Srebrna Tabakiera Abrahama" jest wyróżnieniem przyznawanym od 1994 roku przez gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działajacym na rzecz Kaszub i Pomorza.
Strona 1 z 46

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy:

                                                                                              

 

 

                    

      

 

 

 

© Copyright 2017 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Gdynia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.