Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promowano „Zaklętą królewiankę”

W Gdyni…

25 czerwca w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni promowano słuchowisko radiowe „Zaklęta królewianka”. Jest to dawny utwór Lecha Bądkowskiego stworzony w latach 50. ubiegłego wieku. Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Radio Gdańsk postanowiło przypomnieć tę bajkę Bądkowskiego w trzydziestą rocznicę jego śmierci, która minęła 24 lutego 2014 roku. Dokonano tego w nowej odsłonie – w języku kaszubskim. Autorką przekładu jest Tatiana Slowi. Autorzy projektu przygotowali digipack, w którym znalazły się dwie płyty – słuchowisko radiowe w adaptacji Andrzeja Buslera oraz audiobook, który jest wiernym odzwierciedleniem utworu Lecha Bądkowskiego.

Promocja słuchowiska i w gdyńskim OKKP. Archiwum www.szwajcaria-kaszubska.pl

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu promującego projekt, w jego dalszej części, goście mogli dowiedzieć się o szczegółach powstawania słuchowiska oraz posłuchać fragmentów prezentowanych przez Magdalenę Kropidłowską, Tatianę Slowi, Michała Bronka oraz Zbigniewa Jankowskiego przy oprawie muzycznej Stanisława Buły. Każdy z uczestników promocji otrzymał bezpłatny egzemplarz słuchowiska. Gośćmi promocji była rodzina Lecha Bądkowskiego – córka Sławina Kosmulska oraz wnuki – Miłosława oraz Maciej Kosmulscy.

Fragmenty słuchowiska zaprezentowali: Magdalena Kropidłowska, Tatiana Slowi i Michał Bronk. Fot. Ewa Hoppe

Autor oprawy muzycznej - Stanisław Buła i twórca adaptacji słuchowiska - Andrzej Busler. Fot. Ewa Hoppe

Zdjęcia z promocji w OKKP są dostępne tutaj.

 

W Dzierżążnie…

Tego samego dnia, płyty z „Zakletą królewianką” przekazano w darze najmłodszym pacjentom Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie. Stało się to przy okazji prezentacji przedstawienia „Królewna śnieżka” przygotowanego przez rodziców dzieci z Przedszkola nr 28 z Gdyni-Witomina na czele z panią Małgorzatą Woźniak. Spotkanie z najmłodszymi pacjentami szpitala odbywało się po hasłem „Tutaj latem gra muzyka, księżniczka z księciem się spotyka. Tworzą razem dwa życzenia, dużo śmiechu bez zmartwienia”. Spektakl był wspaniałą atrakcją dla dzieci, które tego dnia mogły zaczerpnąć odrobinę dobrego humoru, wniesionego przez aktorów. Jak powiedział jeden z nich ‒ Tomasz Talbierz ‒ To była okazja by pokazać, że aby zrobić coś dobrego dla innych, trzeba tylko dużo dobrych chęci i zapału do pracy. Cieszymy się, że możemy spędzić czas z małymi pacjentami i wnieść trochę uśmiechu. Jednocześnie była to dla nas – amatorów ‒ doskonała okazja, by sprawdzić się na scenie, przed liczną i wymagającą publicznością. Po zakończeniu spektaklu mali pacjenci zostali obdarowani słodkimi prezentami, oraz audiobookami „Zaklęta królewianka”, które przekazał Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Aktorzy przekazali płyty najmłodszym pacjentom szpitala w Dzierżążnie. Archiwum Tomasz Talbierz

 

W Radio Gdańsk…

W niedzielę 29 czerwca Radio Gdańsk wyemitowało w Magazynie Kaszubskim pierwszy odcinek słuchowiska „Zaklęta królewianka”, następne odcinki będzie można posłuchać podczas kolejnych, czterech niedziel.

Projekt „Zaklęta królewianka” zrealizowano dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: