Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pomóżmy w ważnej sprawie
Nie znaleziono zdjecia

LUBOTNY DRËCHNË I DRËSZE,

apelujemy w niezmiernie ważnej sprawie. Wszyscy wiemy o nawałnicy, która miała miejsce z piątku na sobotę. W mediach od kilku dni słyszymy doniesienia z Rytla i Suszka w Borach Tucholskich. Prawie nigdzie, nie ma prawie mowy o wielu miejscach, które zostały w równym stopniu dotknięte tą tragedią. Mam tutaj na myśli inne części Kaszub - okolice Sulęczyna, Lipusza, Nakli, Lemanów, Dziemian itd.

Dziś rano rozmawiałem ze znajomymi z tych stron o ogromie zniszczeń. O ich wadze utwierdziła mnie dziś rozmowa z red. Tatianą Slowi z Radia Gdańsk, która wczoraj tworzyła audycję na ten temat. Część tego materiału wyemitowano dziś (środa) o 22.40 w Radio Gdańsk.

Nie możemy być bierni w tej sprawie. Jutro tj. w czwartek popołudniu (17 sierpnia) jako gdyńscy Kaszubi wyruszamy z pierwszym transportem pomocy. Wspólnie z wiceprezesem Franciszkiem Gurskim i red. Tatianą Slowi z Radia Gdańsk jedziemy na kierunek Sulęczyno dwoma samochodami (wieziemy wodę i hermetycznie pakowane słodycze).

Jeśli ktoś z Państwa chce pomóc to bardzo proszę o dowiezienie potrzebnych rzeczy (hermetycznie pakowane słodycze: batony, wafle, czekolada), napoje i woda. Następny transport dowieziemy w sobotę rano. Potrzebne artykuły proszę dostarczać do Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni) w czwartek i piątek (17 i 18 sierpień) w godz. 9.00-17.00.

 

Bardzo proszę, nie bądźmy bierni w tej ważnej sprawie

Andrzej Busler

prezes ZKP Gdynia

 

 

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: