Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Oksywska Droga Krzyżowa

24 marca 2018 roku, z północnej części Gdyni wyruszyła Oksywska Droga Krzyżowa. Blisko 100 pątników pod przewodnictwem proboszcza oksywskiej parafii ks. kanonika Kazimierza Glamy przemierzyło niełatwą, blisko sześciokilometrową trasę Oksywskiej Drogi Krzyżowej, która wiodła przez historyczne miejsca Oksywia i Babich Dołów m.in. Osady Rybackiej i okolic dawnej torpedowni. Sporą część drogi pielgrzymi przemierzyli brzegiem morza. Tegoroczne rozważania zawierały liczne zapytania, na które uczestnicy Drogi Krzyżowej odpowiadali sobie w skupieniu w swych sercach. Niektóre z rozważań członkowie ZKP Gdynia zaprezentowali w języku kaszubskim. Oksywską Drogę Krzyżową zakończono mszą św. w parafii pw. Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski i Świętego Jerzego w Babich Dołach, celebrowaną przez ks. kanonika Kazimierza Glamę.

Organizatorami Oksywskiej Drogi Krzyżowej były: parafia pw. Św. Michała Archanioła, Akcja Katolicka z Oksywia oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni.

W imieniu ZKP Gdynia pragniemy przekazać podziękowania ks. kanonikowi Kazimierzowi Glamie, Kościelnej Służbie Mężczyzn Semper Fidelis oraz członkom Akcji Katolickiej za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu trasy.

Pierwsza stacja Oksywskiej Drogi Krzyżowej. Fot. Żaneta Janicka

Zejście z Osady Rybackiej. Fot. Żaneta Janicka

Spora cześć trasy wiodła oksywską plażą. Fot. Żaneta Janicka

U podnóża oksywskiego klifu. Fot. Żaneta Janicka

Ostatnie stacje na Babich Dołach. Fot. Żaneta Janicka

Więcej zdjęć z Oksywskiej Drogi Krzyżowej znajduje się w naszej galerii.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: