Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
1 października w Lasie Piaśnickim - miejscu kaźni kilkunastu tysięcy Kaszubów i Pomorzan oraz innych nacji - odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne ku czci pomordowanych w czasie II wojny światowej.
Nie znaleziono zdjecia
Akwarium Gdyńskie oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego od września br. ropoczęli kolejną edycję projektu "Kaszuby na fali", w ramach którego około 50 szkół z Kaszub poznaje piękno otaczającej nas przyrody w języku kaszubskim.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na kolejny spacer historyczno-krajoznawczy, przybliżający Gdynię. Obecna trasa przebiegać będzie po najstarszych zakątkach naszego miasta - Oksywiu.
Nie znaleziono zdjecia
28 września w Kaszubskim Forum Kultury odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Regionalnej, podczas którego rozmawialiśmy o książce „Życie i przygody Remusa” Aleksandra Majkowskiego.
Nie znaleziono zdjecia
27 września 2017 roku w Kaszubskim Forum Kultury odbyło się spotkanie dotyczące postaci kapitana Aleksandra Pawelca (rocznik 1915) – świadka i uczestnika obrony Wybrzeża w okresie II wojny światowej, który ze względów zdrowotnych nie mógł niestety do nas przybyć.
Nie znaleziono zdjecia
20 września w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni odbyło się spotkanie poświęcone filmowi „Kamerdyner”. Jednym z gości był Mirosław Piepka, współautor scenariusza i współproducent filmu.
Nie znaleziono zdjecia
Gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli-regionalistów. Gościem spotkania będzie Danuta Pioch - nauczyciel j. kaszubskiego, dyrektor, autorka wielu podręczników do nauczania j. kaszubskiego, ekspertka w tej dziedzinie.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na prelekcję porucznika Aleksandra Pawelca o wojnie obronnej 1939 r.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy:

                                                                                              

 

 

                    

      

 

 

 

© Copyright 2017 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Gdynia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.