Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
25 czerwca 2018 roku w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie uczestników kursu języka kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Trwa piąta edycja gdyńskiego budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 2 lipca br. Do walki o fundusze miejskie w ramach projektów "Przyjazna Dzielnica" włączył sie także gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury.
Nie znaleziono zdjecia
16 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia Medali Srebrna Tabakiera Abrahama. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane jest od 1994 roku przez gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działającym na rzecz Kaszub i Pomorza. W tym roku dodatkowym ważnym punktem uroczystości było poświęcenie nowego sztandaru gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Nie znaleziono zdjecia
W dniach 23-24 czerwca 2018 r. w ramach obchodów Dni Morza, na placu Kaszubskim - w historycznym sercu Gdyni, odbędzie się kiermasz pod nazwą „Kaszubska Zatoka Kultury”. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z kaszubskim rękodziełem oraz specjałami kuchni regionalnej – w tym produktem tradycyjnym Pomorza – kaszubską truskawką.
Nie znaleziono zdjecia
9 czerwca br. gościliśmy w Gdyni, uczennice z grupy języka kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego z Kartuz wraz z nauczycielką Karoliną Serkowską.
Nie znaleziono zdjecia
Fundacja "Żyjmy w harmonii", Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury zapraszają na drugi koncert z cyklu „Nie ma Kaszub bez Polonii” w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski.
Nie znaleziono zdjecia
Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Medali "Srebrna Tabakiera Abrahama". Medalami STA w 2018 roku zostaną uhonorowani: OSP Sulęczyno, Klub Rodzin Trzebiatowskich, Ks. Kanonik Stanisław Bach.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego Historie w sieci zaplątane, czyli opowieści z północnych Kaszub, autorstwa Piotra Zatonia i Eweliny Karczewskiej.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: