Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Zapraszamy do udziału w uroczystości związanej z 200. rocznicą urodzin Floriana Ceynowy, które odbędą się 7 maja 2017 roku w Sianowie. Szczegóły na plakacie.
Nie znaleziono zdjecia
W Radzie Naczelnej w Brusach z luzińskiego oddziału ZKP wzięli: Mieczysław Bistroń, Marek Mudlaw. Katarzyna Kankowska-Filipiak.
Nie znaleziono zdjecia
Zapraszamy serdecznie do udziału w Konkursie Kaszëbsczé Karaoke. Szczegóły na stronie: http://www.mlodi-kaszebi.info/karaoke-po-kaszebsku-konkurs/
Nie znaleziono zdjecia
Lista prezesów luzińskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Nie znaleziono zdjecia
31 marca 2017 roku w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca odbyła się Droga Krzyżowa w języku kaszubskim. Nabożeństwo odprawił ks. proboszcz Zygfryd Leżański, rozważania odczytali: Teofil Sirocki, Maria Wittstock, Roman Klinkosz, Alicja Klinkosz, Marek Mudlaw, Maria Krośnicka, Mieczysław Bistroń, Irena Wejer, Dariusz Rompca, Aleksandra Meyer, Genowefa Słowi, Mieczysław Brzeski, Marek Zelewski, Sławomir Klas. Oprawę muzyczną zapewnił organista Piotr Trocki. Składamy Wszystkim serdecznie podziękowania.
Nie znaleziono zdjecia
29 marca 2017 roku ukazał się pierwszy numer czasopisma internetowego Młodych Kaszubów ("Òski" z Luzina i "Cassubi" z Banina) - "Kaszëbskô Zemia" Zapraszamy do czytania!!! http://www.mlodi-kaszebi.info/kasz%C3%ABbsk%C3%B4-zemia/
Nie znaleziono zdjecia
Młodzi z Klubów Młodych Kaszubów "Òska" i "Cassubia" brali udział w obchodach Dnia Jedności Kaszubów w Chmielnie, gdzie prezentowali tradycyjne gry sportowe i teledysk do Himnu Młodëch (sł. Eugeniusz Pryczkowski, muz. Jerzy Stachurski). Zbierali również podpisy pod petycją o przyspieszenie budowy drogi S6.
Nie znaleziono zdjecia
W Luzinie - 19 marca a2017 roku - Mszę Świętą z okazji Dnia Jedności Kaszubów odprawił ks. Tomasz Dopke, oprawę słowno-muzyczną poprowadził Chór "Lutnia" z Luzina, a organistą był Artur Bańko.
Strona 1 z 11

WITÓMË W LËZËNIE!

 

 

Adresa Partu

Kaszëbskò-Pòmòrsczé Zrzeszenié
Part w Lëz
ënie

ul. Młyńska 75

84-242 Luzino

 

tel. 697 540 285

 

e-mail:

zkpluzino@gmail.com

 

Adresa KMK "Òska"

Klub Młodëch Kaszëbów "Òska"

ul. Żeromskiego 12

84-242 Luzino

 

e-mail: kmkluzino@gmail.com

tel. 503 007 295

 

http://www.mlodi-kaszebi.info/

e-mail: mlodikaszebi@gmail.com

 

Zemia Rodnô

Jan Trepczik

 

Kaszëbsczi marsz

Hieronim Derdowsczi

 

Himn młodëch

sł. Eùgeniusz Prëczkòwsczi

mùz. Jerzi Stachùrsczi

© Copyright 2017 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lëzëno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.