Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Już 16 września b.r. w Kościerzynie w ramach kampanii społecznej Kaszubskie Bajania odbędzie się Bajkowy Festyn Rodzinny.

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna realizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Radio Gdańsk. Powstała ona z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Celem kampanii między innymi jest podniesienie świadomości w społeczeństwie o roli czytania dzieciom.

Wykorzystując bogactwo bajek i baśni kaszubskich  w rozpowszechnianiu języka i kultury Kaszub, zostały wydane płyty CD (cz. I, cz. II) z bajkami czytanymi w języku kaszubskim. Do współpracy przy realizacji nagrania audiobooków z bajkami zaproszeni zostali znani kaszubscy artyści, twórcy, naukowcy oraz przedstawiciele mediów, władz lokalnych, oświaty i Kościoła, m. in. Danuta Stenka, Maciej Miecznikowski, Rudi Schuberth, prof. Jerzy Treder, prof. Józef Borzyszkowski, ks. Marian Miotk, Krzystof Skiba, Angelika Cichocka, którzy użyczyli swojego głosu do nagrania płyty. Słuchanie bajek to najlepsza metoda, aby rozwijać dziecięcą wyobraźnię, a także by zapoznawać najmłodszych ze światem kaszubskich podań i legend o Stolemach, krosniãtach oraz miejscowościach.

W ramach Kaszubskich Bajań odbywają się spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach, podczas których lektorzy czytają dzieciom bajki, a także opowiadają o pięknych zwyczajach i obrzędach kaszubskich. Najważniejszym wydarzeniem kampanii społecznej Kaszubskie Bajania jest organizowany – specjalnie dla najmłodszych i ich najbliższych – Bajkowy Festyn Rodzinny z grami, zabawami, konkursami i występami zespołów dziecięcych.

Powodzenie i realizacja kampanii Kaszubskie Bajania jest możliwa dzięki środkom zebranym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z tytułu 1% podatku dochodowego.

Patronat honorowy nad kampanią objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

© Copyright 2019 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Pomerania
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.