Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pomorańcy w gdyńskiej szkole
Nie znaleziono zdjecia
Dzieci uczyły się gry na burczybasie ;))

Jak Kaszubi żyją, jedzą, pracują i jak się bawią – tego wszystkiego w drugą środę marca br. dowiadywały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni-Chwarznie. Odwiedzili ich tego dnia członkowie Klubu Studenckiego Pomorania: Karolina i Paweł

Na spotkaniu studenci opowiedzieli uczniom o geograficznych granicach Kaszub, zaznajomili z regionalną sztuką ludową, pokazali kaszubskie stroje, instrumenty ludowe, używane przez zespoły regionalne, kaszubskie piosenki, a także tańce. Dzieci wysłuchały też legendy – kaszubskiej i po kaszubsku, a także skosztowały chleba wypiekanego domowym sposobem.

Na koniec chłopcy i dziewczęta uczyli się wybranych elementów tańca ludowego oraz, co wzbudziło najwięcej emocji, samodzielnie grali na diabelskich skrzypcach i burczybasie.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii ;D

 

KSP

 

 

Siedziba:

Dom Kaszubski, siedziba Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

ul. Straganiarska 20-23

80-837 Gdańsk

Druga siedziba: CHËCZ w Łączyńskiej Hucie

 

© Copyright 2018 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Studencki "Pomorania" w Gdańsku
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.