Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
90. urodziny Janusza Kowalskiego
Nie znaleziono zdjecia

W sobotę 8 sierpnia dr inż. arch. Janusz Kowalski, działacz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, laureat Medalu Stolema i Srebrnej Tabakiery Abrahama, ukończył 90 lat.

Z tej okazji z dostojnym Jubilatem spotkali się: prezes Klubu Turystycznego ZKP Wanożnik Bernard Hinz, wiceprezes Edmund Szczesiak i członkini Komisji Rewizyjnej Anna Zakrzewska. Były kwiaty, pamiątkowy album, koszyk regionalnych specjałów. I przede wszystkim podziękowania oraz życzenia zawarte we wręczonym uroczystym adresie, jak i złożone w trakcie spotkania – w imieniu własnym i członków Klubu oraz uczestników Kaszubskich Spływów Kajakowych Śladami Remusa. A wszystko to przy kawie i lodach, bo rocznica urodzin wypadła w najgorętszym dniu tegorocznego lata.

Janusz Kowalski należy do grona założycieli Klubu Turystycznego Wanożnik, był jego pierwszym prezesem, za ogrom dokonań przyznano mu tytuł Honorowego Prezesa. Wanożnik powstał w 1990 roku na kanwie Kaszubskiego Spływu Kajakowego Śladami Remusa (pierwszy odbył się w 1986 roku, jubileuszowy 30. w tym roku), którego Janusz był pomysłodawcą, wielokrotnie też przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu tej imprezy wodniackiej, jednej z największych na Pomorzu i jedynej w swoim rodzaju, bo z niezwykle bogatym kaszubskim programem lądowym.

Tczëwôrtné Drëchu Januszu! Sto lat i dużo więcej!

KLUB TURYSTYCZNY

" WANOŻNIK "

Rok założenia - 1990

© Copyright 2020 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Turystyczny "Wanożnik"
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.