Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie Jubleuszowe
Nie znaleziono zdjecia

WIEŚCI Z OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH

 

            XXX Kaszubski Spływ Kajakowy „Śladami Remusa” odbył się na Zbrzycy i Brdzie, z akcentami jubileuszowymi na biwaku we wsi Swornegacie, gdzie odwiedzili nas seniorzy Klubu oraz przyjaciele z Gdańska i Człuchowa. Więcej o tym można wyczytać w „Pomeranii” nr 7/8 z 2015 roku.

            XXV-lecie naszego Klubu zainaugurowaliśmy natomiast na Jesiennym Spotkaniu w Jastrzębiej Górze, w dniach 27/28 listopada 2015 roku, kwaterując w wygodnym i gościnnym Pensjonacie „Marmas”. Już w sobotę przy obiedzie zaczęły się wspomnienia – kto, gdzie i jak spędził swoje urlopy, w większości oczywiście na imprezach klubowych.

            Po południu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu (jak co roku o tej porze), które prowadził wiceprezes Włodzimierz Dawidowski, na którym podsumowano dokonania w 2015 roku.

                Wszystkich obecnych klubowiczów i przyjaciół (ponad 80 osób) zgromadziło spotkanie jubileuszowe. Prowadzili je prezes i wiceprezesi Klubu. Po powitaniu gości oddaliśmy hołd tym, którzy odeszli na wieczną wachtę w dwudziestopięcioleciu, a było ich dziewiętnaścioro, w tym zmarli w ostatnich latach: Roman Kensik, Wiktor Chotkowski, Waldemar Winiecki, Józef Weltrowski i Eugeniusz Gutfrański.

            Prezes „Wanożnika” Ben Hinz, nawiązując do rozdanego informatora, w słowie wstępnym przypomniał datę powstania Klubu – 29.11.1990 r., nazwiska założycieli oraz ich dokonania (o czym więcej w artykule Szredrów Bena w „Pomeranii” nr 1/2016 r.).

            Wiceprezes Edmund Szczesiak odczytał list do zebranych od ponad 90-letniego Honorowego Prezesa Klubu Janusza Kowalskiego. Następnie poinformował o przebiegu jubileuszowego Spływu „Śladami Remusa” i – wstępnie – o planowanym „Remusie” w 2016 roku.

                W dalszej części przystąpiono do wyróżnienia działaczy Klubu. Prezes Ben przypomniał 18 obdarzonych w 2010 roku tytułem Zasłużony dla Klubu „Wanożnik” – z okazji XX-lecia. Za osiągnięcia w ostatnich latach tytułem tym uhonorowano:

- Włodzimierza Dawidowskiego

- Marię Lachowską,

- Henrykę Mułkowską,

- Mirosława Walasika.

Podziękowano również prezesom, którzy pełnili tę funkcję w okresie 25-lecia: Januszowi Kowalskiemu, Bernardowi Hinzowi, Krzysztofowi Tersie i Edmundowi Szczesiakowi.

Długoletni przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Spływu „Śladami Remusa” Edmund Szczesiak wręczył podziękowania kilkunastu wyróżniającym się na tych spływach osobom, opisując zasługi każdej z nich krótką laudacją. Prezes Ben wręczył podziękowania wyróżniającym się organizatorom innych imprez klubowych, w tym motocyklowych. Skierował także podziękowania do wspierających nasze dokonania instytucji i osób, m.in.:

  • Stowarzyszenia Kajakowego „Wodniak” w Gdańsku;
  • redakcji miesięcznika „Pomerania” oraz „Wieczoru Wybrzeża”
    i „Dziennika Bałtyckiego”;
  • wspomagających oddziałów ZKP oraz samorządów miast i gmin;
  • artystów i zespołów folklorystycznych uświetniających nasze spływy i rajdy;
  • indywidualnych sponsorów i wielu anonimowych.

Następnie zaproszeni goście składali nam życzenia:

  • Redaktor Naczelny „Pomeranii” Dariusz Majkowski odczytał okolicznościowy adres od Prezesa ZKP Łukasza Grzędzickiego i złożył życzenia w imieniu Redakcji;
  • Wojciech Kuc i Barbara Łosińska, reprezentujący Stowarzyszenie Kajakowe „Wodniak”, oprócz złożenia życzeń wręczyli fototablo ze wspólnych spływów „Wanożnika” i „Wodniaka”;
  • Przyjaciele z zaprzyjaźnionego Klubu przekazali statuetkę w dowód uznania za nasze rajdy motocyklowe.

            Spotkanie jubileuszowe zakończyło wykonanie zdjęcia „familijnego”.

            Wieczorem zasiedliśmy do kolacji biesiadnej przy wybornie zastawionych stołach. Dobra muzyka serwowana przez DJ spowodowała, że towarzystwo roztańczyło się, a toastom oraz śpiewom nie było końca. Po pełnym wrażeń balu i urozmaiconym śniadaniu wybraliśmy się grupkami na relaksowe wędrówki brzegiem Bałtyku.

            Wyjeżdżając z gościnnego pensjonatu, żegnaliśmy się życzeniami:

„do zobaczenia na szlaku”.

            Do naszej rocznicy wracać będziemy jeszcze w ciągu 2016 roku.

     

Szredrów Ben

 

PS Zdjęcia z uroczystości jubileuszowej są zawarte w naszej galerii.

KLUB TURYSTYCZNY

" WANOŻNIK "

Rok założenia - 1990

© Copyright 2020 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Turystyczny "Wanożnik"
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.