Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Gmina Luzino

pragną zaprosić Kaszubów, Pomorzan

i wszystkich odwiedzających nasz region 

do udziału w  jubileuszowym XX  Światowym Zjeździe Kaszubów,

który odbędzie się 7 lipca w Luzinie!

Demokracja, wolność, samorządność i otwarty patriotyzm, te hasła będą towarzyszyć tegorocznemu Zjazdowi Kaszubów, podczas którego chcemy świętować dwa wielkie jubileusze: 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecia wprowadzenia reformy samorządowej, dzięki której powstało województwo pomorskie łączące obszar zamieszkiwany przez Kaszubów w jednej jednostce administracyjnej.

Czując dumę z wartości naszych wspólnot lokalnych, regionalnych oraz naszego państwa, serdecznie zapraszam do odwiedzenia Luzina i udziału w tegorocznym święcie Kaszubów. 

To największa plenerowa impreza na Kaszubach – święto muzyki kaszubskiej, promocja kultury naszego regionu, a przede wszystkim spotkanie Kaszubów z całego świata.

Na tegorocznej scenie zjazdowej wystąpią: Weronika Korthals, Ewelina Pobłocka, Kapela Ciupaga, Zespół Zgrywańce, Zespół Fucus, Black Bigeps, Kaszubski Zespół Pieśni i tańca "Sierakowice" i wiele innych!

Odbędzie się Turniej Baśki Kaszubskiej, nie zabraknie licznych stoisk regionalnych i innych atrakcji!

Program Zjazdu -> kliknij
 


Miło nam poinformować, że nasze wydarzenie otrzymało "Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości".

Obecność na tegorocznym XX Zjeździe Kaszubów potwierdził były Premier Reczypospolitej Polskiej oraz były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek. Premier Buzek, 20 lat temu wdrożył reformę samorządową tworząc województwo pomorskie. Po 1998 roku, pierwszy raz od czasów Świętopełka Wielkiego (XIII w.), obszar zamieszkiwany przez Kaszubów znajduje się w jednej jednostce administracyjnej.

 

 

 

Partnerzy i sponsorzy

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

© Copyright 2019 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Zjazd Kaszubów
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.