Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Program XVIII Światowego Zjazdu Kaszubów we Wdzydzach

 

Centrum Usług Turystycznych

11.00 – uroczysta Msza św.

12.30 – kaszubski korowód z CUT do muzeum

 

Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny im. Izydora i Teodory Gulgowskich

13.00 – oficjalne otwarcie XVIII ZJAZD KASZUBÓW

13.30. Występy zespołów folklorystycznych (scena w niecce)

14.00 – konkurs kapel oraz kabaretów kaszubskich, koncert Pawła Ruszkowskiego (namiot biesiadny), pokazy dawnych rzemiosł, warsztaty rękodzieła ludowego, spotkania z kaszubskimi pisarzami, rejsy Stolemem

18.00 – zakończenie w muzeum

 

Scena Centrum Usług Turystycznych

16.00 – Almost Jazz Group
17.30 – Damroka
19.00 – Weronika Korthals
20.30 – Natalia Szroeder
22.00 – dyskoteka z pokazem laserowym

 

Szkoła w Wąglikowicach

Do Szkoły w Wąglikowicach zapraszamy wszystkich pasjonatów gry w kaszubską Baśkę! Tutaj rozgrywki zaczną się już o godz. 13.30.

Zagroda półgburska ze Skorzewa (obiekt muzealny nr 9)

Po raz pierwszy podczas Zjazdu Kaszubów uczestniczyć będzie można w spotkaniach literackich z autorami najpopularniejszych książek kaszubskich i pomorskich.

Od godziny 14.00 do 16.30 w Zagrodzie półgburskiej ze Skorzewa (obiekt muzealny nr 9 nieopodal kościoła ze Swornegaci) czekać na gości będą autorzy Wydawnictwa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

O godz. 14. Bożena Ugowska spotka się z miłośnikami książki Kubuś Puchatek. Pani Bożena jest autorką tłumaczenia na język kaszubski pt. „Miedzwiôdk Pùfôtk”.

O godz. 14.45 prof. Danuta Stanulewicz zaprasza na spotkanie najmłodszych wiekiem, ale również tych młodych duchem na spotkanie z najnowszą literacką bohaterką Kaszub, rezolutną Balbinką z IVB.

O godz. 15.30 Krzysztof Gradowski zaprasza zainteresowanych historią XIX wieku i emigracjami z Kaszub za Wielką Wodę. Pan Krzysztof jest autorem obszernej publikacji pt. „Pomorska emigracja do Brazylii”.

 

STATEK STOLEM
rejsy od Skansenu do Centrum Usług Turystycznych

W czasie zjazdu po tzw. Kaszubskim Morzu, czyli Jeziorze Wdzydzkim, kursować będzie Statek STOLEM. Przepłynąć będzie można trasę pomiędzy Skansenem a Centrum Usług Turystycznych. Pierwszy rejs rusza już o godzinie 12.30 z Przystani u Grzegorza, zlokalizowanej w pobliżu Centrum Usług Turystycznych. Jeden rejs trwa 15 minut, zaś bilet można nabyć w cenie 8 zł. Statek mieści ok. 40 osób.

 

Rozkład godzinowy rejsów – odjazdy:

 

Przystań u Grzegorza

Skansen

12.30

13.00

13.30

14.00

14.30

15.00

15.30

16.00

16.30

17.00

17.30

18.00

18.30

19.00

 

Na terenie wdzydzkiego skansenu skosztujemy smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, wszak podczas zjazdu nie może zabraknąć kaszebskiego kucha!

Krwiobus – bawimy się, ale i pomagamy! Będzie okazja do pomagania innym poprzez oddanie krwi w stacjonującym we Wdzydzach Krwiobusie.

Każdy, kto poczuje się nieco zmęczony, może odpocząć nad pięknym Jeziorem Wdzydzkim, natomiast amatorów unikatowych kaszubskich krajobrazów przyrodniczych zachęcamy do wybrania się na wieżę widokową w PTTK we Wdzydzach i obejrzenia wsi z tej perspektywy.

 

►► pobierz plakat ◄◄

►► pobierz logo zjazdu jpg◄◄

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy i sponsorzy

 

 


 

 

 

© Copyright 2017 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Zjazd Kaszubów
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.