Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Parafie żukowskie należą do grupy ponad 20 wspólnot, gdzie regularnie odprawiana jest Msza św. kaszubska. Na fali przemian po Soborze Watykańskim II dnia 21 listopada 1963 roku Stolica Apostolska zezwoliła na sprawowanie Eucharystii w językach narodowych.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszona społeczność kaszubska w Żukowie obchodziła swój doroczny opłatek w restauracji Gryf. W sobotni wieczór zebrani przywitali kolędę z parafii WNMP. Ks.prałat Stanisław Gackowski poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatek.
Nie znaleziono zdjecia
10 grudnia 2017r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbędzie się spotkanie wigilijno-opłatkowe Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Szkoła w Borkowie owocnie współpracuje z polską szkołą w Jałówce k. Wilna. W czasie ostatniej wizyty na Litwie Kaszubi spod Żukowa byli bardzo zbudowani autentycznym patriotyzmem rodaków na Wschodzie.
Nie znaleziono zdjecia
W pogodny sobotni poranek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Borkowa udali się do miejsc ważnych dla historii Polski i Kaszub.
Nie znaleziono zdjecia
W każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele WNMP w Żukowie o godz. 14.00 sprawowana jest Msza św. kaszubska. W cykliczną uroczystość angażują się aktywnie szkoły i środowiska związane z kaszubskością.
Nie znaleziono zdjecia
Borkowo - II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie była ostatnio miejscem zmagań najlepszych małych znawców Kaszub. Po raz drugi szkoła zorganizowała tak ważną dla Regionu imprezę o zasięgu wojewódzkim.
Nie znaleziono zdjecia
Ku najpiękniejszym zakątkom pobrzeża Dolnej Wisły
Strona 1 z 2

Witamy na stonie Żukowskiego Oddziału ZKP.

© Copyright 2018 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Żukowo
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.