Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
PRZEKAŻ 1 % PODATKU DLA ZKP

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest Organizacją Pożytku Publicznego i zbiera środki z tytułu odpisu 1 % podatku dochodowego. Przekazanie 1% dla Zrzeszenia, jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym i wpisać nr KRS Zrzeszenia: 0000228279.

Środki finansowe, które uzyskaliśmy w 2017 roku z odpisów 1% podatku dochodowego, przeznaczyliśmy na inicjatywy rozwijające zdolności kulturowe, wyobraźnię oraz utrwalające tożsamość regionalną dzieci z Kaszub. Przeprowadziliśmy kampanię społeczną „Kaszubskie Bajania", w ramach której w Pucku oraz w Kościerzynie odbyły się plenerowe „Kaszubskie Festyny Rodzinne” z licznym udziałem dzieci i całych rodzin. Nasi wolontariusze przeprowadzili lekcje z dziećmi pt. "Spotkanie z kaszubską bajką i legendą" w placówkach oświatowych, wychowawczych i opieki zdrowotnej, wprowadzając je w krainę kaszubskich podań i opowiadań. Na początku roku organizujemy Kaszëbskô Gwiôzdka - podczas której dzieci odwiedzają kaszubscy kolędnicy - Gwiżdże oraz najprawdziwszy Gwiazdor.

    

W 2017 roku wydaliśmy na płycie CD audiobook "Zaklęta Stegna. Bajki Kaszubskie", który w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy nieodpłatnie trafiły w ręce pomorskich dzieci. Wydaliśmy również książkę pt. "Gduńsk. Basniowô stolëca Kaszub". Od 6 lat prowadzimy dla Was portal www.akademiabajkikaszubskiej.pl, gdzie bezpłatnie można odsłuchać i pobrać bajki czytane przez osoby bardziej lub mniej znane oraz śledzić działania podejmowane w ramach kampanii „Kaszubskie Bajanie”. Ponadto we wcześniejszych latach udało nam się również wydać takie książki jak "Balbina z IVb" czy "Miedzwiôdk Pùfôtk", czyli Kubuś Puchatek po kaszubsku!

 

     

2018 roku chcemy kontynuować wszystkie działania wspierające rozwój fantazji i kreatywności dzieci oraz równolegle prowadzić kampanię „Postaw na Rodzinę". Ta kampania ma na celu pokazanie, że dziadek i babcia odgrywają bardzo ważną rolę w życiu wnuków, że są między nimi silne naturalne więzi rodzinne.

Dziadkowie:

  • dysponują czasem, mogą zastąpić rodziców, którzy chcą od czasu do czasu wyjść z domu,
  • mają cierpliwość do wnuków,
  • mają bogate doświadczenie życiowe i tradycje rodzinne, które chcą przekazać wnukom,
  • mają  czas, by opowiadać ciekawe historie, bajki, śpiewać piosenki, uczą zabaw, których nie znają rodzice,
  • wnoszą spokój i bezpieczeństwo w życie wnuków.

Wnuki:

  • mają wiedzę o nowoczesnych technologiach, którą mogą przekazać dziadkom,
  • dają szansę dziadkom na pogodne starzenie się,
  • wypełniają pustkę - dziadkowie czują się im potrzebni.

Rodzice! Stawiajcie na Wasze dzieci i ich dziadków! To właśnie dzięki Twojej pomocy Twoje dzieci i wnuki będą mogły otrzymać kaszubskie bajki, rozwijać swoje umiejętności oraz poznawać historię i kulturę opowiedzianą przez dziadków.


Przekazanie 1% dla organizacji pożytku publicznego, jaką jest Zrzeszenie, jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, wpisać nr KRS Zrzeszenia: 0000228279.Jak przekazać 1% podatku?

Krok 1. Wybór organizacji pożytku publicznego

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest zarejestrowane w KRS jako organizacja pożytku publicznego. Cała kwota 1% przeznaczona zostanie na cele kampanii „Kaszubskie Bajania" oraz „Postaw na Rodzinę".

Krok 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT

Przekazanie 1% dla organizacji pożytku publicznego, jaką jest Zrzeszenie, jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w rubryce:

„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"

wpisujemy numer KRS, po jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym Zrzeszenie,

czyli 0000228279.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla organizacji, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3. US przekazuje pieniądze

Pieniądze z 1% podatku na konto Zrzeszenia przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.

 

© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.