Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Finał Konkursu Recytatorskiego "Rodno Mowa"
Chmielno, sobota, 27 maja 2017

W dniach 27-28.05.2017 r. już po raz 46 w Domu  Kultury w Chmielnie organizowany jest  Konkurs  Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa", którego celem jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, ale także języka kaszubskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to wspaniała okazja do spotkania się z ludźmi fascynującymi się językiem kaszubskim oraz do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Dzięki udziałowi w konkursie  można przeżyć niesamowitą literacką przygodę z językiem kaszubskim w roli głównej, poznać nowych ludzi, dla których język kaszubski to coś więcej niż język, to forma wyrażenia swojej osobowości, przynależności do grupy etnicznej.  Pozwala pogłębić swoją wiedzę na temat kultury i tradycji kaszubskiej.

Organizatorami konkursu są Wójt Gminy Chmielno- Jerzy Grzegorzewski, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie- reprezentowany przez Panią Dyrektor Edytę Klasę, Chmieleński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego reprezentowany przez Panią Prezes Brygidę Michalewicz.

Regulamin konkursu

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.