Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
O Janie Trepczyku w 110. rocznicę
Kaszubskie Forum Kultury, al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni, środa, 25 października 2017

Kaszubskie Forum Kultury i Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wernisaż wystawy "Jan Trepczyk – pieśniodziej kaszubskiej ziemi. W 110. rocznicę urodzin" oraz spotkanie z współtwórcą ekspozycji, regionalistą Radosławem Kamińskim, które odbędą się 25 października 2017 r. o godz. 17.30 w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 18.

Jan Trepczyk - ur. 22 października 1907 w Stryszej Budzie koło Mirachowa, zmarły 3 września 1989 r. w Wejherowie – jeden z najwybitniejszych poetów kaszubskich, pieśniarz, członek Zrzeszenia Regionalnego Kaszubów w Kartuzach i kręgu Zrzeszeńców oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, ideolog kaszubski, leksykograf – autor słownika polsko-kaszubskiego, pedagog, współzałożyciel Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.