Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Atlas dziejów Pomorza i jego mieszkańców -Kaszubów
Gdynia, czwartek, 1 marca 2018

 

Dr Jan Mordawski jest autorem pierwszego atlasu zawierającego różnotematyczne mapy dotyczące geologii, historii, kultury, przyrody, krajobrazu Pomorza i Kaszub.  Prof. Tadeusz Palmowski recenzent publikacji tak napisał: Atlas dziejów Pomorza i jego mieszkańców -Kaszubów”  stanowi vademecum wydarzeń geologicznych, historycznych oraz całej gamy faktów, zagadnień i wydarzeń współczesnych związanych z Pomorzem i Kaszubami aż do 2017 r. Zaletą ksiązki, co nie zawsze zdarza się w opracowaniach o charakterze regionalnym, są autorskie mapy, diagramy i zestawienia tabelaryczne. (…) Opracowanie to wpisuje się w nurt badawczy dotyczący kształtowania w przestrzeni Pomorza własnej tożsamości Kaszubów, społeczności, którą cechuje umiłowanie ziemi, jej kultury i krajobrazu. Praca ta zawiera nie tylko bardzo dobry materiał dydaktyczny do edukacji regionalnej w szkole, lecz stanowi także cenny materiał dla współczesnych i przyszłych pokoleń miłośników kaszubskiej małej ojczyzny.”

------------------------------------

UWAGA

Podczas  spotkań promocyjnych: 15 lutego br. w KLO w Brusach oraz 1 marca br. w SP nr 43 w Gdyni, będziemy przekazywać  przedstawicielom poszczególnych szkół ponadpodstawowych, w których nauczany jest język kaszubski okazowe egzemplarze podręcznika Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece cz. III z  przeznaczeniem dla bibliotek szkolnych, a także przedstawicielom poszczególnych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych,  w których nauczany jest język kaszubski okazowe egzemplarze książki pomocniczej Atlas dziejów Pomorza i jego mieszkańców Kaszubów z przeznaczeniem dla bibliotek szkolnych.  Prosimy o zabranie ze sobą pieczątki szkoły celem potwierdzenia odbioru publikacji.

Prosimy o zabranie ze sobą pieczątki szkoły celem potwierdzenia odbioru publikacji.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek na stoisku z szeroką ofertą wydawnictw regionalnych (możliwość wystawienia faktury przelewowej).

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.