Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pierwsze Walne Plachandry Kociewia
Piaseczno, sobota, 25 sierpnia 2018

W dniu 25 sierpnia 2018 roku kolejny raz rozpocznie się Piaseczno Folklor Festiwal – w tym roku związany z obchodami pięćdziesięciolecia ukoronowania koronami papieskimi figury Matki Bożej Piaseckiej Władczyni Kociewia. Dzień ten upłynie w Piasecznie pod znakiem Walnych Plachandrów – zlotu Kociewiaków. Integralnym elementem Walnych Plachandrów jest wręczanie honorowych tytułów Ambasadora Kociewia i wyróżnień Perełki Kociewia. Kapituła postanowiła o nadaniu tytułu Ambasadora Kociewia Wojciechowi Cejrowskiemu – w kategorii indywidualnej i pelplińskim Modrakom - w kategorii zespołowej. Perełkami zostali: Patryk Podwojski i Izabela Czogała.

Podczas Walnych Plachandrów zostaną wręczone nagrody w konkursach: Współczesnej Sztuki Ludowej Kociewia, Kaszub i Borów Tucholskich pod tytułem "Matka Boża Piasecka w sztuce ludowej Kociewia" i fotograficznym pod tytułem "Przydrożne kapliczki Matki Bożej na Kociewiu".

Należy zaznaczyć, że tegoroczne Walne Plachandry odbywają się po raz pierwszy. Jest to impreza nastawiona na integrację Kociewia i Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach – świeckim, tczewskim i starogardzkim.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.