Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wykład prof. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego
Gdańsk, poniedziałek, 10 grudnia 2018

Nie milkną dyskusje wokół „kaszubskości Gdańska” czy też wzajemnych relacji Gdańska z kaszubskim „interiorem”. Okazuje się jednak, że ciągle są wątpliwości czy, na ile i w jakich formach kaszubskość jest komponentem tożsamości Gdańska i roli miasta w regionie. Oblicza gdańskich tożsamości to problem jeszcze nierozpoznany...
Wykłady o kaszubszczyźnie prowadzone są na UG od 2016 r. i ich celem jest uzupełnienie wiedzy o Kaszubach i roli języka kaszubskiego w aspekcie rozwoju kulturowego regionu. W trzeciej edycji będą okazją do refleksji filologów, kulturoznawców i historyków nad obecnością Kaszubów i kaszubszczyzny we współczesnym i historycznym krajobrazie kulturowym Gdańska.

krajobrazie kulturowym Gdańska.


Wykład prof. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego pt.  "Znaki i symbole kaszubskiej pamięci w krajobrazie Gdańska" odbędzie się w ramach cyklu "Gedania Cassubia" w poniedziałek 10 grudniana Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55) w sali nr 1.45. o godz 17.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.