Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja poezji Adeli Kuik-Kalinowskiej
Słupsk, piątek, 22 marca 2019

Serdecznie zapraszamy na 6 już spotkanie z cyklu Czytanie Kaszub / Czëtanié Kaszëb !

Tematem spotkania będzie debiut poetki Adeli Kuik-Kalinowskiej

„Z pòla dodòm / Ze świata w dom”

Początek spotkania 22 marca 2019r. o godzinie 17.00 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera (ul. Rynek Rybacki 76, Słupsk)

Wstęp wolny!

Książkę możecie nabyć tutaj:
http://kaszubskaksiazka.pl/750-z-pola-dodom-ze-awiata-w-dom…

oraz w naszej księgarni stacjonarnej w Domu Kaszubskim na ul.Straganiarskiej 20-23 w Gdańsku.

 

 

Adela Kuik-Kalinowska
Profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku (Zakład Antropologii Kultury i Badań Kaszubsko-Pomorskich). Doktoryzowała się z zakresu badań nad „Czarnymi kwiatami” i „Białymi kwiatami” C.K. Norwida. Habilitację uzyskała na podstawie rozprawy poświęconej literackim przestrzeniom Kaszub. Autorka książek: O „Czarnych kwiatach” i „Białych kwiatach” Cypriana Norwida. Poetyka – konteksty – idee; Tatczëzna. Literackie przestrzenie Kaszub. Współautorka książek: Od Smętka do Stolema. Wokół literatury Kaszub oraz Trzy Skarby. Motywy buddyjskie w kulturze polskiej. Edytorka i współedytorka serii Wielkie Pomorze: Mit i literatura, Tożsamość i wielokulturowość, Sztuka i kultura, Społeczności i narody, a także tomów: Genologia Norwida oraz Zapisane i ocalone. Twórczość literacka Anny Łajming. Autorka opracowania Z Kaszub do Austrii. Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera (Gdańsk 2017) oraz wstępów literaturoznawczych serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich. Stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (dwukrotnie: Kraków oraz Berlin i Greifswald), a także niemieckiej Fundacji Heinricha Hertza (Instytut Slawistyki Uniwersytetu Kolońskiego). Poetka.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.