Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Rzecz o Franciszku Leonie Kręckim
Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni, środa, 27 marca 2019

Serdecznie zapraszamy na kolejne środowe wydarzenie w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni. Tym razem będzie można zobaczyć wystawę Franciszek Leon Kręcki zapomniany bohater kaszubskiej drogi do Niepodległości i posłuchać wykładu jej współautora – Radosława Kamińskiego. Całość wydarzenia uświetni występ Chóru „Dzwon Kaszubski” pod batutą Piotra Klemenskiego.

Na wystawę składa się 12 tablic, na których przedstawiony został nie tylko życiorys pomorskiego bohatera, ale również skomplikowany proces powrotu Pomorza do Polski. Wystawa zawiera bogatą ikonografię zdjęć i dokumentów z omawianego okresu, co podnosi walory poznawcze tego opracowania.

UWAGA! Wystawa dostępna tylko w dniu wykładu!

Spotkanie odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 17.30 w siedzibie KFK (al. Marszałka Piłsudskiego 18)

Do zobaczenia!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.