Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Znaczek pocztowy, datownik, wystawa
Gdańsk, Dwór Artusa, czwartek, 30 stycznia 2020

Polski Związek Filatelistów wraz z Muzeum Gdańska przy współpracy z Pocztą Polska uświetną obchody 100-lecia powrotu Polski nad morze poprzez niekonkursową wystawę filatelistyczną, która odbędzie się w dniach 30 stycznia - 16 lutego 2020 roku w Dworze Artusa w Gdańsku.

Na 30 ekranach zaprezentowane zostaną eksponaty związane z historia poczty na Pomorzu oraz rewindykacją Pomorza w roku 1920. Wystawcami będą: Julian Auleytner, Bernard Jesionowski, Andrzej Kłosiński, Dariusz Speina i Ryszard Zienkiewicz.

Z okazji wystawy wydana została okolicznościowa kartka pocztowa oraz datownik okolicznościowy, który będzie stosowany w UP Gdańsk 50. Wydany zostanie także MójZNACZEK.

Staraniem Burmistrz Pucka Hanny Pruchniewskiej wydany zostanie przez Pocztę Polską znaczek okolicznościowy 100-lecie powrotu Polski nad morze.

Zapraszamy szczególnie młodzież szkolną do zwiedzenia wystawy. Dla uczniów przygotowano kartę pracy z zadaniami nawiązującymi do treści wystawy. Przewidziane jest róweniż nagradzanie uczniów upominkami filatelistycznymi.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.