Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wieczór wspomnień o Ks. H. Jastaku
Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni, środa, 15 stycznia 2020

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Gdynia zaprasza do Kaszubskiego Forum Kultury na "Wieczór wspomnień o Ks. Prałacie Hilarym Jastaku", który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku o godz. 17.30 w siedzibie KFK (al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni). Swe myśli zaprezentują:

- Andrzej Bień (wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni)

- Danuta Sadowska (Instytut Pamięci Narodowej)

- Elżbieta Pryczkowska (pierwsza stypendystka Funduszu Stypendialnego ks. Hilarego Jastaka)

- Eugeniusz Wrochna (Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej)

- Jerzy Miotke (Stocznia Gdynia)

- dr Aleksander Kozicki (NSZZ "Solidarność")

- Andrzej Busler (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie)

Spotkanie uświetni pokaz kaszubskiej złotnicy - pokłosie zeszłorocznych warsztatów tego kaszubskiego rękodzieła, realizowanych pod kierunkiem mistrzyni tej dziedziny - Danuty Niechwiadowicz.

17 stycznia br. minie 20. rocznica śmierci Ks. Prałata Hilarego Jastaka. W tym dniu w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni (górny kościół) odbędzie się msza św. w Jego intencji.

Więcej o niezwykle ciekawej i zasłużonej postaci Ks. Hilarego Jastaka - króla Kaszubów i niezłomnego kapłana można przeczytać - wejdź tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.