Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Mecz kaszubski na Ergo Arenie!
Gdańsk, piątek, 14 lutego 2020

Niemal pełna ERGO ARENA, kaszubski doping, a także świetna lekcja lokalnej kultury – w piątek 14 lutego w ERGO ARENIE zagości dobrze znany trójmiejskim kibicom „Kaszubski Mecz” – w tym sezonie to niezwykłe wydarzenie odbędzie się przy okazji starcia Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin. Zapraszamy wszystkich na godz. 16, kiedy to rozpoczną się już na stadionie animacje sportowe. Start meczu zaplanowano na godz. 17:30.

 

Data meczu:

piątek, 14 lutego br., godz. 17.30, ERGO ARENA

(Plac Dwóch Miast 1,  Sopot/Gdańsk)

Spotykamy się, w dniu meczu, w Ergo Arenie o godz. 16.00.

 

 

Inicjatywa organizowana jest przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Od rozgrywek 2015/2016 raz w sezonie ERGO ARENA wypełnia się około siedmioma tysiącami uczniów uczących się języka kaszubskiego, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjeżdżają w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. W tym roku tematyką konkursu jest „Historia powrotu Pomorza do Polski”, bowiem właśnie w lutym 2020 roku, a dokładnie 10 lutego, przypada 100-lecie zaślubin Polski z morzem i kontynuowane są obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ERGO ARENIE 14 lutego pojawią się więc nie tylko żółto-czarne kaszubskie elementy, ale także biało-czerwone, m.in. 7-tysięczna kartoniada Niepodległej.

 

Relacja z zeszłorocznej edycji: http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1718

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.