Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spektakl "Sąd Nieostateczny"
Lipusz, niedziela, 23 lutego 2020

Zrzeszewnie Kaszubsko - Pomorskie zaprasza w niedzielę na inscenizację dramatu "Sąd Nieostateczny". Spektakl w reżyserii Felicji - Borzyszkowskiej, przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Lecha Bądkowskiego odbędzie się o godzinie 17 w GOKSiR w Lipuszu. Wstęp wolny!

Sąd Nieostateczny to dramat, autorstwa Lecha Bądkowskiego, pisarza i publicysty kaszubsko - pomorskiego. Lech Bądkowski napisał Sąd Nieostateczny w 1958 r. To sztuka w trzech aktach, której inscenizacji podjęto się z okazji 100. rocznicy urodzin autora. Rozgrywa się w baśniowej scenerii świata demonów. Jej tłumaczenia na język kaszubski podjął się Zbigniew Jankowski. Za reżyserię odpowiada Felicja Baska-Borzyszkowska. W rolę Purtka wcieli się Wojciech Myszk, Smętka - Jaroslaw Kulkewski, Slednika - Oskar Kozlwski, we wdowę Wieterkę - Janina Kosiedowska zaś w Miotkową - Barbara Lewińska.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.