Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Konferencja naukowa w wejherowskim muzeum
Wejherowo, poniedziałek, 21 września 2020
Zaproszenie na konferencję naukową
„Kaszuby-Pomorze na tle Słowiańszczyzny
– język, kultura, historia”

 

 
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza serdecznie studentów, doktorantów i pracowników naukowych na konferencję naukową „Kaszuby-Pomorze na tle Słowiańszczyzny – język, kultura, historia”, która odbędzie się 21 września 2020 r.
 
Temat konferencji jest niezwykle szeroki, co stwarza z jednej strony możliwość wielostronnego i wieloaspektowego przyjrzenia się relacjom Kaszubszczyzny/Pomorza z innymi obszarami Słowiańszczyzny, z drugiej natomiast badań komparatystycznych nad zagadnieniami nie mającymi ze sobą teoretycznie żadnych związków. Nie ograniczamy się przy tym do wybranych pól tematycznych, chcąc dać możliwość jak najswobodniejszej wymiany myśli i dyskusji nad całym obszarem Słowiańszczyzny.
 
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych zajmujących się historią, kulturą, językoznawstwem, a więc językoznawców, lingwistów, kulturoznawców, literaturoznawców, historyków, etnologów, antropologów itp.
 
Najważniejsze obszary tematyczne:
   
· Historia, język i kultura Kaszub i Pomorza na przestrzeni dziejów
· Historia, język i kultura dowolnego obszaru Słowiańszczyzny
· Zmiany zachodzące w językach narodowych i etnicznych
· Porównanie językowe/kulturowe/historyczne Pomorza i innych obszarów
 
Powyższe obszary to szeroko zakreślone pola badawcze. Wszelkie referaty mieszczące się w powyższych ramach będą mile widziane.
 
Organizowana przez nas konferencja ma łączyć w swoim zamyśle dwa ważne aspekty – naukowy i popularyzatorski. Zależy nam, aby wyniki badań zarówno młodych, jak i bardziej doświadczonych naukowców zaprezentować szerszemu gronu osób, niekoniecznie związanych ze środowiskiem naukowym. Prosimy zatem o prelekcje, które będą w miarę możliwości dotyczyć zagadnień naukowych, przedstawionych w formie, która będzie w stanie zaciekawić pasjonatów i osoby niezwiązane z tematyką.

 

Ważne informacje
 
Termin:
21 września 2020
Miejsce:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Adres:
ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo
Opłata konferencyjna:
200 zł (Organizator zastrzega sobie prawo do zwolnienia  z konieczności uiszczenia opłaty wpisowej)
Termin zgłoszeń:
30 czerwca 2020 r.
Koordynator projektu:
mgr Adam Lubocki
Dane kontaktowe:
tel. – 58 672 29 56

 

PUBLIKACJA

Jako pokłosie konferencji planowana jest publikacja w formie monografii wieloautorskiej. Planowany termin wydania to 2021 r. Więcej szczegółów na temat publikacji dostępne będzie w drugiej połowie 2020 r.

Formularz zgłoszeniowy zawierający dane kandydata (dane osobowe, afiliacja, dane kontaktowe) wraz z tematem wystąpienia i bibliografią prosimy wysłać w terminie do 30 czerwca 2020 r. na wskazany wyżej adres mailowy koordynatora (dgl3@muzeum.wejherowo.pl). Pod tym adresem uzyskać można również odpowiedź na wszelkie pytania związane z konferencją. Zapraszamy serdecznie!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.