Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Koncert na Świętej Górze
Święta Góra w Gdyni - Chyloni, niedziela, 27 września 2020

Jednym z ciekawych punktów w ramach Open House Gdynia 2020 będzie koncert Joanny Gostkowskiej-Białek, który odbędzie się 27 września (niedziela) w godz. 16.00-17.00 na Świętej Górze w Chyloni.

Joanna Gostkowska-Białek to kaszubska śpiewaczka, zdobywczyni m.in II nagrody na tegorocznym OFKiŚL w Kazimierzu, zajmująca się badaniem mało znanego repertuaru regionu, jurorka festiwalu Cassubia Cantat. Niezwykły repertuar pieśni kaszubskich związanych z korzeniami Gdyni zaprezentuje na szczycie Świętej Góry, zwanej też Górą Św. Mikołaja (patrona rybaków) – masywnego, owianego legendami wzniesieniaw Chyloni.

Będą prawdziwe historie kaszubskich pionierów, zabrzmią też utwory tradycyjne z innych regionów Polski – wszak Gdynię budowali także ci, którzy z dalekich regionów kraju przybywali spełniać wielkie marzenie II RP o powstaniu okna na świat.

Więcej szczegółów na stronie: Open House 2020

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.