Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Uroczystość wręczania Medali Stolema
Gdańsk, sobota, 24 listopada 2012
Nie znaleziono zdjecia
Danuta Stenka i prof. Andrzej Gąsiorowski, laureaci Medali Stolema z 2011 roku (źródło: gazetakaszubska.pl).

Wyróżnienie, nazywane niekiedy „kaszubskim noblem”, przyznawane jest od 1967 roku osobom, organizacjom lub instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniły się do pomnożenia lub spopularyzowania dorobku i osiągnięć kultury Kaszub i Pomorza.

W tym roku Kapituła Medalu Stolema, składająca się z członków Klubu Studenckiego Pomorania, postanowiła uhonorować nagrodą Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach oraz Davida Shulista z Kanady.

Uroczystość wręczania Medali Stolema odbędzie się tradycyjnie w Ratuszu Starego Miasta Gdańska 24 listopada 2012 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 wprowadzeniem sztandaru Pomoranii oraz odśpiewaniem hymnu.  Przed wręczeniem Medali o działalności KS Pomorania opowie prezes Klubu Wioleta Dejk. Uroczystość uświetni występ artystów z Akademii Muzycznej w Gdańsku: Agnieszki Roskal (mezzosopran), Jacka Batarowskiego (baryton), Michała Bronka (bas), Marcina Milocha (baryton) i Witosławy Frankowskiej (fortepian).

KG

Partner 
Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.