Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Costerina 2013”
Kościerzyna, piątek, 19 lipca 2013

Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina" odbywają się od 2000 r. Dziś stanowią stały punkt w kalendarzu ważnych wydarzeń promujących literaturę naszego regionu. Impreza co roku przyciąga kilkudziesięciu wystawców – wydawców i autorów publikacji, głównie z Kaszub i Pomorza.

W tym roku targi odbędą się 19 lipca. Tego dnia od godz. 13  kościerski rynek zapełni się stoiskami z nowościami książkowymi z ostatniego roku. Wśród wystawianych publikacji będzie można znaleźć także starsze wydawnictwa, dotyczące historii, kultury czy turystyki naszego regionu. Nie zabraknie również kaszubskiej i pomorskiej literatury pięknej oraz książek dla dzieci.

Głównym punktem targów będzie wręczenie nagród dla najlepszych publikacji ostatniego roku.  Wyróżnienia przyznane zostaną w dwóch kategoriach - wydawnictw literatury kaszubskiej oraz pomorskiej. Jednym z ubiegłoroczych zdobywców "Remusiowej kary" (wyróżnienia w kategorii literatury kaszubskiej) była Fundacja Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego za Kaszubi w biblijnej krainie (w kategorii edytorstwo).

Organizatorami Targów są: Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie oraz Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna.

Program:

13.00 - rozpoczęcie Kościerskich Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2013"

16.00 - wręczenie wyróżnień w kategorii literatury kaszuskiej i pomorskiej

17.00 - zakończenie

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.