Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Znaczek pocztowy, datownik oraz wystawa
wtorek, 7 stycznia 2020

Polski Związek Filatelistów wraz z Muzeum Gdańska przy współpracy z Pocztą Polska uświetną obchody 100-lecia powrotu Polski nad morze poprzez wystawę filatelistyczną, która odbędzie się w dniach 30 stycznia - 16 lutego 2020 roku w Dworze Artusa w Gdańsku.

Na 30 ekranach zaprezentowane zostaną eksponaty związane z historią poczty na Pomorzu oraz rewindykacją Pomorza w roku 1920. Wystawcami będą: Julian Auleytner, Bernard Jesionowski, Andrzej Kłosiński, Dariusz Speina i Ryszard Zienkiewicz. Z okazji wystawy wydana została okolicznościowa kartka pocztowa oraz datownik okolicznościowy, który będzie stosowany w UP Gdańsk 50 przy ulicy Długiej 23/28.

Zapraszamy szczególnie młodzież szkolną do zwiedzenia wystawy. Dla uczniów przygotowano kartę pracy z zadaniami nawiązującymi do treści wystawy. Przewidziane jest róweniż nagradzanie uczniów upominkami filatelistycznymi.

Miło nam jest róweniż poinformawać, że staraniem Burmistrz Pucka Hanny Pruchniewskiej, wydany zostanie przez Pocztę Polską okolicznościowy znaczek pocztowy 100-lecie powrotu Polski nad morze. Egzemplarze znaczków będą do nabycia już niebawem.

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.