Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
W stronę Portu
piątek, 7 sierpnia 2020

Wszystko co dobre  szybko się kończy. 5 sierpnia miał miejsce ostatni letni spacer krajoznawczo-historyczny w tej edycji. Pogoda jak zwykle dopisała, tak jak i frekwencja. Tym razem przeszliśmy po niezbyt wymagającym terenowo terenie od placu Kaszubskiego pod pomnik Ofiar Grudnia 70. O kamienicach placu Kaszubskiego, jego mieszkańcach, a także mało uczęszczanych zakątkach ulicy Węglowej, które dziś nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat opowiadali Marcin Scheibe, Jarosław Ellwart i Andrzej Busler. Idąc dalej ulicą Polską, omówione zostały tereny portowe. Finalnie, przy pomniku Ofiar Grudnia 70, Andrzej Busler przypomniał wydarzenia z tragicznego grudnia 1970 roku oraz historię budowy tego pomnika.

Fot. Żaneta Janicka

Pragniemy wszystkim podziękować za zainteresowanie i tak liczne uczestnictwo w naszych spacerach. Mamy nadzieję, że zyskaliście Państwo szerszą wiedzę na temat naszego pięknego miasta.

Zapraszamy również do śledzenia naszej strony i facebooka, gdzie na bieżąco informujemy o naszych przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że już niedługo znów się zobaczymy. Planujemy kolejne spacery już we wrześniu br.

Więcej zdjęć z ostatniego spaceru można zobaczyć tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.